Przewiń w dół Przewiń w dół

✔ Michalina Ziółkowska – 1. miejsce w Bike Atelier MTB Maraton w Częstochowie,
✔ Karol Rożek – 3. miejsce w Bike Atelier MTB Maraton w Częstochowie,
✔ Michał Kucewicz – 1. miejsce w kategorii M30 w Bike Atelier MTB Maraton w Częstochowie.

Październik już w pełni, więc sezon MTB wielkimi krokami zbliża się do końca. Tak się składa, że niemal w każdy weekend ma miejsce zakończenie kolejnego cyklu maratonów. Nie inaczej było tym razem, bowiem w sobotę odbył się ostatni w tym roku wyścig z serii Bike Atelier MTB Maraton.

Areną rywalizacji finałowej edycji maratonów Bike Atelier była Częstochowa i piękne tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Niestety, pogoda nie dostosowała się do urokliwych krajobrazów -   było zimno i deszczowo, więc właśnie w takich warunkach przyszło rywalizować zawodniczkom i zawodnikom na 67-kilometrowej trasie. Nie przeszkodziło to ekipie CST 7R MTB Team w osiągnięciu bardzo dobrych wyników.

Michalina Ziółkowska, która za tydzień wystartuje w maratonie UCI w Hiszpanii, pokonała wszystkie rywalki i stanęła na scenie na najwyższym stopniu podium.

- Myślami jestem już w słonecznej Hiszpanii, tymczasem w Częstochowie otrząsnął mnie chłód i mżawka. Trasa z kategorii ciężkich dla mnie, czyli małe pagórki, interwał i dystans średnio długi 67 km. Niemniej przed maratonem UCI był to dobry impuls, cieszę się z dobrego startu, co w tym sezonie jest moim największym problemem, a tym razem po pierwszych "zmarszczkach" terenu wyszłam na prowadzenie. Zaskoczyła mnie też na plus ilość singli w tym rejonie. Mimo wszystko z niecierpliwością czekam na góry – mówi po zwycięskim wyścigu Michalina.

Na podium w Częstochowie stanął również Karol Rożek, który tym razem finiszował na 3. miejscu, przegrywając z Adrianem Brzózką i Mateuszem Grabisem.

Świetnie spisał się Michał Kucewicz, który przez blisko połowę dystansu prowadził grupę pościgową za dwójką uciekających kolarzy. Ostatecznie Michał ukończył maraton na 9. miejscu, wygrywając jednocześnie rywalizację w kategorii M30. W całym tegorocznym cyklu zawodnik teamu CST 7R nie miał sobie równych i bezapelacyjnie wygrał klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej.

- Niestety była to już ostatnia edycja Bike Atelier MTB Maraton w tym sezonie. Pogoda typowo przełajowa, czyli nie mogłem narzekać, bo zawsze dobrze mi się ścigało w takich warunkach. Głównym celem na ten maraton było zwycięstwo Karola Rożka w Open, a na pocieszenie moja wygrana w kategorii. Do połowy dystansu wszystko się układało po naszej myśli, ale odjazd w połowie dystansu Adriana i Mateusza nie wróżył nic dobrego. Zostałem sam z Karolem, pięcioma zawodnikami JBG2 Cryospace i Michałem Fickiem. Kolejne 30 km upłynęło mi na próbie pogoni, a przede wszystkim kontroli, aby nikt już nie próbował odskoczyć. Na ostatniej górce przed metą zaatakował Karol, który zajął trzecie miejsce, a ja już na spokojnie dojechałem do mety, zajmując przy okazji pierwsze miejsce w kategorii – relacjonuje Michał.

Teraz przed nami jeszcze jeden finał sezonu, czyli ostatni Bike Maraton, który odbędzie się 19 października w Sobótce. Wcześniej, bo już 13 października, Michalina Ziółkowska wystartuje w wyścigu  La Tramun zaliczanym do serii maratonów UCI.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Atelier MTB Maraton Częstochowa

Michalina Ziółkowska 1. miejsce open / 1. miejsce w kat. Elita,
Karol Rożek 3. miejsce open / 3. miejsce w kat. Elita,
Michał Kucewicz 9. miejsce open / 1. miejsce w kat. M30,
Maciej Pitach 20. miejsce open / 8. miejsce w kat. Elita.

Klasyfikacja generalna Bike Atelier MTB Maraton

Karol Rożek 5. miejsce w kat. Elita,
Michał Kucewicz 1. miejsce w kat. M30,
Maciej Pitach 3. miejsce w kat. M30,
Michał Kwiatek 3. miejsce w kat. M0.