Szalony weekend!

- Kategorie : CST 7R MTB Team , Ogólny

Zabawa rozpoczęła się od piątkowego wyścigu sztafet podczas rozpoczynających się tego dnia Mistrzostw Polski MTB XCO/XCR w Mrągowie. Mimo naszej maratonowej specjalizacji, oczywiście nie mogliśmy opuścić mistrzowskiej imprezy. Każdy dał z siebie wszystko i po widowiskowej walce na trasie nasz team w składzie Łukasz Helizanowicz, Oliwier Machura, Michalina Ziółkowska i Karol Rożek ukończył rywalizację na 5. miejscu.

Sobota stała pod znakiem bardzo dobrego występu reprezentantów CST 7R MTB Teamu w czeskim maratonie UCI Vysočina Arena Tour z cyklu Kolo pro život, gdzie Maciej Pitach wywalczył 13. miejsce open (9. w kat. elita), a Michał Kucewicz zameldował się na mecie na 21. pozycji (14. w kat. elita). Trzeba dodać, że w stawce było naprawdę sporo mocnych zawodników, głównie przedstawicieli gospodarzy, więc wynik kolarzy CST 7R robi wrażenie.

Maciej Pitach:
- Niecałe 90 km i 1600 m w górę zapowiadało raczej szybkie tempo. Na starcie było 16 stopni i deszczowe chmury, co nie napawało optymizmem. Jednak atmosfera wyścigu, perfekcyjna organizacja i konkretna obsada nie pozwalały odpuścić. Nie podpalając się przejechałem pierwsze kilometry łapiąc szybszą grupkę, co okazało się kluczowe w dalszej rozgrywce. Samotne pokonywanie łączników między kolejnymi podjazdami byłoby nierozsądne. Sukcesywnie łapaliśmy kolejnych zawodników, a innych po drodze gubiliśmy. Ostatecznie zostałem z dwoma kolarzami z Mondrakera i między sobą rozegraliśmy końcówkę wyścigu. Skończyłem rywalizację na 13. miejscu open.

Po mocnym ściganiu w piątek i sobotę nadszedł czas niedzielnego deseru. W Mrągowie podano najsmaczniejsze wyścigi mistrzowskie, a w odległych Kowarach zaserwowano kolejną edycję Bike Maratonu. Cykl  zadebiutował na nowej trasie, gdzie do przejechania było 70 km z przewyższeniem ponad 3000 m. Na uczestników czekały naturalne single, ale też sporo sztywnych i wymagających podjazdów oraz strome zjazdy.

W Mrągowie wystartowali Oliwier Machura wśród juniorów oraz Łukasz Helizanowicz w wyścigu elity i orlików. Łukasz wywalczył 8. miejsce U23 (18. w elicie), przebijając się z końca stawki, a Oliwier w swojej kategorii zajął 28. miejsce. Dużo lepiej poszło trójce, która stanęła na starcie w Kowarach. Bezkonkurencyjny na całej trasie był Karol Rożek, który wyprzedził drugiego zawodnika o blisko 20 minut! Wśród kobiet na drugiej pozycji finiszowała Michalina Ziółkowska, a w kategorii M3 triumfował Sebastian Chojnowski, nowy zawodnik grupy CST 7R MTB Team, dojeżdżając na metę na 8. miejscu open.

Michalina Ziółkowska:
- Pierwszy maraton po dłuższej przerwie nie był dla mnie łatwy, skończyłam na drugim miejscu. Brawo dla organizatorów, którzy przygotowali świetną trasę. Genialne były zwłaszcza zjazdy.

Ostatnie dni były nieco szalone, a jednocześnie bardzo pracowite i wyczerpujące. Przede wszystkim jednak były bardzo udane dla drużyny CST 7R, więc z nadzieją i optymizmem czekamy na dalszą część sezonu i kolejne sportowe wyzwania.