Wzmocnienia w drużynach CST

Zmiany w składach ekip kolarskich sponsorowanych przez CST.

Poważne wzmocnienia w drużynie CST 7R MTB Team. Przed sezonem 2019 do grupy dołączyli Michalina Ziółkowska, Karol Rożek i Paweł Garczyk.

Michalina Ziółkowska

Michalina w swojej dotychczasowej karierze wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium najważniejszych maratonów MTB w kraju i za granicą. W 2015 i 2017 roku zdobyła złote medale mistrzostw Polski w tej specjalności, wygrywając w Obiszowie oraz w Wałbrzychu. Ponadto nowa zawodniczka grupy CST 7R z powodzeniem reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata oraz Europy, każdorazowo zajmując wysokie lokaty w rywalizacji elity kobiet.

Karol Rożek

Ten niezwykle utalentowany kolarz w ubiegłych latach ścigał się w bardzo mocnej grupie JBG-2, skąd na początku bieżącego roku trafił do CST 7R MTB Team. Rożek jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Polski w maratonie MTB, wielokrotnie w swojej dotychczasowej karierze zwyciężał w krajowych wyścigach najwyższej rangi. Karol jest również reprezentantem Polski, a najlepszy wynik w biało-czerwonych barwach osiągnął podczas mistrzostw Europy w słowackim Świcie, gdzie zajął 8. miejsce.

Paweł Garczyk

Paweł jest podwójnym mistrzem Polski juniorów. W 2018 roku zwyciężył w mistrzowskich wyścigach w Mrągowie, gdzie rywalizowano w cross country oraz w Wiśle, gdzie odbywały się zmagania w maratonie. Nowy kolarz CST 7R wygrał w swojej kategorii wszystko, co było do wygrania, jednak teraz konkurencja będzie znacznie mocniejsza. Wszystko przez zmianę kategorii na U23. Rywalizacja będzie zacięta, ale jesteśmy pewni, że nowy nabytek CST 7R MTB Team pokaże się w sezonie z jak najlepszej strony.

Zmiany również w ekipie Hurom Sławno Accent Team. Do Marty Turoboś i Arkadiusza Wacha dołączyli kolejni młodzi wychowankowie klubu ze Sławna, czyli Julia Zięba i Michał Sapieja.