Przewiń w dół Przewiń w dół

Przed sezonem 2020 grupa sponsorowana przez CST została wzmocniona trzema nowymi zawodnikami. Do drużyny dołączyli Michał Ficek, Łukasz Helizanowicz i Oliwier Machura.

Michał Ficek już od wielu lat jest obecny w peletonie i, co ważne, jest zawodnikiem powszechnie lubianym i szanowanym. Tym bardziej jesteśmy dumni, że od nowego sezonu Michał będzie występował w drużynie CST 7R MTB Team. Przede wszystkim jednak wszyscy jesteśmy przekonani, że popularny „Ficu” podniesie poziom ekipy CST 7R i razem osiągniemy wspaniałe rzeczy!

- Jazda na rowerze jest moją największą pasją, a treningi i wyścigi dają mi mnóstwo frajdy. W nowym sezonie mam zamiar pokazać się z jak najlepszej strony podczas wszystkich wyścigów, w których będę brał udział. Dotychczas na trasach zawodów byłem zdany tylko na siebie, więc na pewno nowością będzie dla mnie współpraca z kolegami z nowej ekipy. A jeśli już o kolegach mowa, to z niczego nie cieszę się bardziej, jak z atmosfery w drużynie CST 7R, o którą jestem nadzwyczaj spokojny.

W nowym sezonie Łukasz Helizanowicz zmienia barwy z czerwonych na czarne, bowiem przez ostatnie lata był zawodnikiem JBG-2 CryoSpace. Mimo młodego wieku, Helizanowicz jest już utytułowanym kolarzem, który w kategoriach juniorskich zdobywał liczne laury i wielokrotnie stawał na podium zawodów różnej rangi. Mamy nadzieję, że z pomocą reszty drużyny to się nie zmieni.

- Moja przygoda z rowerem rozpoczęła się w połowie 2014, kiedy za namową znajomych wystartowałem w pierwszym wyścigu. Oczywiście, jak można było się spodziewać, zająłem nie najlepsze miejsce, ale się tym nie przejmowałem, ponieważ to była po prostu dobra zabawa. Zabawa, ale na tyle wciągająca, że od sezonu 2015 zacząłem traktować tę kolarską przygodę na serio.
Przede wszystkim mam nadzieję na świetną atmosferę w drużynie, ponieważ gdy atmosfera będzie dobra, to jestem pewny, że wszystko inne również będzie takie, jakie być powinno. W sezonie 2020 będę starał się pokazać z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że wszystko uda się tak, jak to zaplanowałem.

Oliwier Machura ma już na koncie wiele sukcesów w swojej kategorii wiekowej, a trzeba dodać, że w nadchodzącym roku będzie dopiero pierwszorocznym juniorem. W tym chłopaku zdecydowanie jest to coś, co pozwala mieć nadzieję, że razem z nami zrobi kolejny krok do przodu.

- Fakt przystąpienia do drużyny CST 7R MTB Team jest dla mnie niesamowity. Należą do niej zawodnicy z czołówki polskiego kolarstwa górskiego na czele z Dariuszem Batkiem. To, że dano mi pracować z takimi kolarzami jest dla mnie bardzo budujące i inspirujące. Chciałbym w tej drużynie zdobyć kolejne cenne doświadczenia od starszych kolegów i podnieść swój poziom sportowy. To będzie mój pierwszy sezon w nowej kategorii wiekowej i jestem świadom jeszcze większej konkurencji, ale bardzo bym chciał godnie reprezentować nowe barwy oraz przyczynić się również do sukcesu innych zawodników z teamu. Liczę na dobre rezultaty w imprezach rangi mistrzostw Polski oraz starty za granicą, które pozwolą mi zyskać nowe doświadczenia.