Kolejne zwycięstwo Karola Rożka

✔ Karol Rożek – 1. miejsce w kategorii Open Bike Atelier MTB Maraton – Żywiec,

✔ Michał Kucewicz – 2. miejsce w kategorii M30 Bike Atelier MTB Maraton – Żywiec,

✔ Michał Kwiatek – 3. miejsce w kategorii M0 Bike Atelier MTB Maraton – Żywiec.

Wielkimi krokami zbliża się najważniejszy wyścig sezonu, czyli Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB w Gdyni. Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami wypadł doskonale dla Karola Rożka, który w niedzielę bezapelacyjnie wygrał Bike Atelier MTB Maraton w Żywcu. Nad drugim na mecie Wojciechem Halejakiem z ekipy JBG-2, Rożek osiągnął ponad pięć minut przewagi. Forma zawodnika teamu CST 7R wyraźnie idzie w górę, a zwycięstwo w Żywcu jest drugim z rzędu po wygranej w Bike Maratonie w Karpaczu w poprzedni weekend. Cóż, niech ta seria trwa…

Trasa żywieckiego maratonu prowadziła po beskidzkich szlakach i choć liczyła zaledwie 47 km, to była bardzo wymagająca. Góry nie wybaczają, a sytuacji dodatkowo nie ułatwiał upał, który tego dnia panował w Beskidach. Prawdziwe MTB w najlepszym wydaniu. Potwierdzają to słowa zwycięzcy, który tak relacjonuje wyścig.

– Górska, beskidzka trasa, w połączeniu z upalną pogodą i zalegającym po ostatnich opadach deszczu błotem, sprawiła, że pomimo stosunkowo krótkiego dystansu była wymagająca, ale dawała też sporo satysfakcji z jazdy. Podkręcenie tempa na pierwszym podjeździe sprawiło, że zyskałem przewagę nad rywalami i dalszą jazdę do mety kontynuowałem samotnie.

Poza Karolem świetnie poradzili sobie również pozostali zawodnicy grupy CST 7R startujący w maratonie Bike Atelier. Paweł Garczyk dojechał do mety na 8. miejscu (5. w kategorii Elita), a tuż za nim uplasował się Michał Kucewicz, co dało mu drugą pozycję w kategorii M30. Na podium stanął również Michał Kwiatek, który w swojej kategorii wiekowej wywalczył 3. miejsce.

Żywiecki Bike Atelier MTB Maraton przeszedł do historii, a my patrzymy już tylko w stronę morza.

– Już w najbliższy weekend Mistrzostwa Polski w Gdyni, na które wszystkich serdecznie zapraszam – mówi Karol Rożek.