Przewiń w dół Przewiń w dół

Maciej Więckowski rozkręca się ze startu na start. W drugiej rundzie MŚ SuperEnduro zaliczył bardzo udany występ.

Maciek po zawodach miał prawo być w pełni zadowolony.

- W ubiegłą sobotę wziąłem udział w II rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro w niemieckiej Riesie. Wydarzenie zostało odpowiednio nagłośnione w mediach, co spowodowało duże zainteresowanie wśród kibiców. Podobnie jak w Krakowie stadion w Riesie wypełniony był do ostatniego miejsca, a dodatkowo transmisję przeprowadziła telewizja nSport+ - mówi Maciek.

- Podczas zaledwie miesięcznej przerwy między zawodami ciężko trenowałem, żeby mój występ był jeszcze lepszy niż w Krakowie. W kwalifikacjach udało mi się zająć bardzo dobre 6. miejsce, które dało mi bezpośredni awans do finału i pozwoliło na start z pierwszej linii. Z tego wyniku jestem bardzo zadowolony! W wyścigach finałowych wywalczyłem odpowiednio 13., 11. i 8. miejsce i, podsumowując, zaliczam zawody w Niemczech do udanych - dodaje zawodnik wspierany przez CST.

- Z wyścigu na wyścig czuję się coraz lepiej, dlatego razem z moim teamem zdecydowaliśmy się na start we wszystkich pięciu rundach Mistrzostw Świata Super Enduro, choć wcześniej planowaliśmy tylko trzy. Następne zawody 18 stycznia w Hiszpanii - kończy Więckowski.