Akademia Kolarska Copernicus

Dzięki znajomości Dariusza Batka i Błażeja Janiaczyka z początkiem 2017 roku podpisaliśmy umowę o współpracy z Akademią Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Darek i Błażej, którzy przez lata ścigali się razem, postanowili kontynuować współpracę w nieco innej formie. Tak narodził się pomysł na wspólny projekt CST i Copernicusa.

Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego powstała na bazie Uczniowskiego Klubu Sportowego Copernicus, który został powołany do życia we wrześniu 2013, jako inicjatywa toruńskiego środowiska kolarskiego. Jednym z pomysłodawców Klubu, jak i głównym założycielem jest jeden z najlepszych polskich kolarzy, Mistrz Świata i Mistrz Polski Michał Kwiatkowski. W ramach struktur UKS Copernicus rozwijany jest autorski projekt Michała oraz jego byłych trenerów – Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego. Misją UKS Copernicus jest rozwój i popularyzacja wszystkich form kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, jak również ich szkolenie zgodnie z najnowszymi europejskimi i światowymi standardami.

Od sezonu 2019 Akademia Kolarska Copernius rozpoczęła współpracę z najmocniejszą polską drużyną szosową, czyli CCC Development Team!

Jako CST Poland jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym wielkim projekcie. Adepci Akademii korzystają z całej gamy naszych opon, z czego bardzo się cieszymy. Młodzi zawodnicy Akademii Copernicus, jeżdżący na oponach CST, odnoszą znaczące sukcesy. To Mistrzowie Polski, zwycięzcy wyścigów szosowych i torowych w swoich kategoriach. Być może wśród nich są następcy Michała Kwiatkowskiego.